gabinet kosmetyczny - Sopot, Gdańsk, Gdynia - kosmetyczka
Sopot ul. Haffnera 6 - Krzywy Domek
Tel. 58 5555 120
Kom. +48 500 079 383Peeling kawitacyjny

 

Peeling kawitacyjny


Szara, pozbawiona blasku, zmęczona skóra twarzy to częsty problem kobiet i mężczyzn żyjących zwłaszcza w dużych miastach. Spaliny, zanieczyszczenia środowiska, niedokładnie spłukiwane kosmetyki w połączeniu z systematycznie złuszczającą się warstwą zrogowaciałą naskórka odbierają cerze świeży i młodzieńczy wygląd i ukrywają jej naturalny zdrowy wygląd. Jeśli zwykłe peelingi to już za mało, z pomocą przychodzi profesjonalny, niezawodny zabieg oczyszczania twarzy peeling kawiatacyjny.

 

Czym różni się peeling kawitacyjny od zwykłego peelingu?

Chociaż obydwa zabiegi kosmetyczne mają na celu złuszczenie martwego naskórka i odsłonięcie młodszych warstw skóry, skuteczność peelingu kawitacyjnego w tej roli jest dużo lepsza. Jego działanie opiera się na zastosowaniu specjalnie dopracowanej ultradźwiękowej technologii. Docierające głębiej od standardowego peelingu ultradźwięki mogą usunąć nadmiar sebum z powierzchni skóry i oczyścić pory. Dla skóry dojrzałej peeling kawitacyjny to możliwość odzyskania zdrowego kolorytu i stopniowa redukcja niewielkich przebarwień pojawiających się z wiekiem na skórze.

 

peeling kawitacyjny sopot

 

Kto może skorzystać z dobrodziejstw peelingu kawitacyjnego?

Tradycyjne peelingi ze względu na dość dużą agresywność zawartych w nich cząsteczek ścierających nie są przeznaczone dla osób o wrażliwej, delikatnej skórze, a zwłaszcza jeśli towarzyszy jej skłonność do rozszerzonych i pękających naczynek krwionośnych. Alternatywą dla cery wrażliwej pozostawał peeling enzymatyczny, nie gwarantujący jednak tak wysokiej skuteczności w regeneracji i oczyszczaniu. Tymczasem peeling kawitacyjny może być stosowany z powodzeniem również u tych osób, bez ryzyka podrażnień skóry.Ponadto stosowane ultradźwięki doskonale przygotowują skórę do innych zabiegów kosmetycznych. Oczyszczanie twarzy jest niemal niezbędne, by cera mogła przyjąć i wchłonąć substancje odżywcze zawarte w maskach,preparatach odżywczych i rewitalizujących. Peeling kawitacyjny pobudza skórę do pracy i odnowy poprzez mikromasaż. Lepiej ukrwiona skóra wygląda promienniej, młodziej i ma lepsze zdolności regeneracyjne.Ten rodzaj peelingu jest też polecany osobom chorującym na trądzik.

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Oczyszczanie skóry w gabinecie kosmetycznym to nie nowość, okazuje się jednak, że nie wszystkie jego metody są jednakowo skuteczne. Niekiedy na efekty działań kosmetyczki trzeba czekać dość długo, gdy zaś obserwujemy ich efekt końcowy, z żalem dostrzegamy, że nie jest on wcale aż tak trwały, jak mogłybyśmy się spodziewać. Prace nad rozwiązaniami optymalnymi nadal jednak trwają, jednym z najbardziej skutecznych okazuje się zaś, peeling kawitacyjny innowacyjna metoda wykorzystująca moc ultradźwięków, aby przywrócić naszej skórze młodzieńczy wygląd.

W tym momencie nie może oczywiście zabraknąć pytania o to, czy ultradźwięki są bezpieczne, a w związku z tym, czy naprawdę pięknej skóry nie przypłacimy znacznie bardziej poważnymi problemami ze zdrowiem. Obawy te wynikają z naturalnej dla nas troski o organizm, dziś jednak mogą być one z pełnym przekonaniem rozwiewane. Same ultradźwięki zasługują na zainteresowanie z naszej strony między innymi dlatego, że nie są wcale zjawiskiem nowym. Dermatologia estetyczna z powodzeniem wykorzystuje je już od lat osiemdziesiątych ubiegłego wieku, w czasie trzydziestoletniej historii poznaliśmy więc nie tylko ich zalety, ale i wady ucząc się, jak można je niwelować. W czasie trwania zabiegów z wykorzystaniem ultradźwięków wykorzystane jest przede wszystkim to ich działanie, które w kosmetologii zyskało sobie miano mikromasażu. W następstwie działania ultradźwięków komórki zaczynają drgać, konsekwencją takiego działania jest przy tym również ruch cytoplazmy. Podczas kolejnych drgań cząsteczki komórkowe wykonują ruchy, które możemy określić jako ocieranie się o siebie i właśnie w następstwie tych ruchów mamy do czynienia z ich regeneracją. Nie da się przy tym ukryć, że wcale nie mniej korzystnym następstwem drgań jest stymulacja układu nerwowego, to bowiem pobudza nieco ospałe komórki do działania. W rezultacie omawianego tu procesu skóra zaczyna się oczyszczać, a ponieważ wspominane reakcje są dla niej naturalne, proces ten jest bezbolesny. Peeling kawitacyjny pozwala zatem na usuwanie nie tylko zrogowaciałego naskórka, ale również toksyn, których obecność tak często nas szpeci.

 

 

Atutów peelingu kawitacyjnego jest naprawdę sporo, jednym z najważniejszych jest kompleksowe działanie. Istnieje wiele zabiegów, o których mówi się, że są skuteczne, my jednak nie możemy się o tym przekonać tylko dlatego, że nasz problem z cerą różni się nieco od stereotypowego, także nie musimy obawiać się takiej ewentualności. Peeling kawitacyjny pozwala przy tym nie tylko na głębokie oczyszczanie skóry, ale również na jej silną regenerację, co powinno ucieszyć osoby zainteresowane pięknym i młodym wyglądem. Oznacza to, że po zabiegu możemy nie tylko pozbyć się szpecących pozostałości po dawnych problemach z cerą, ale również poczuć się atrakcyjniei młodo, co nie jest wcale zawsze gwarantowane.

Jak to możliwe, że po zabiegu z wykorzystaniem mocy ultradźwięków nasza skóra staje się bardziej elastyczna i zyskuje młodzieńczy wygląd? Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, że głębokie oczyszczanie porów pozwala na wyjątkowo efektywną wymianę jonów i natlenienie skóry. W konsekwencji spada poziom melaniny, a pacjent nie musi obawiać się wystąpienia różnego rodzaju przebarwień.

Przeciwwskazania do zabiegu:

  • nowotwory i stany po ich operacyjnym usunięciu

  • ciąża

  • niewydolność krążenia

  • stany gorączkowe

  • ciężki stan ogólny

  • obecność w tkankach ciał obcych metalicznych (rozrusznik serca, aparat na zęby)

  • nerwica wegetatywna znacznego stopnia

  • osteoporoza

 


 kosmetyczka i gabinet kosmetyczny Sopot