Depilacja laserowa LightSheerFocus RF+ odbudowa kolagenuSilkPeel MD PlatinumPielęgnacja twarzy - klappManicure i PedicurePowiększanie ustWypełnianie kwasem hialuronowymMezoterapia igłowaPrzedłużanie i zagęszczanie rzęs

Depilacja laserowa LightSheer

Jak to działa:

Specjalizujemy się w depilacji laserowej laserem diodowym LightSheer pozwalającej na stałe usuniecie zbędnego owłosienia z każdej części ciała.Laser diodowy LightSheer amerykańskiej firmy Coherent jest obecnie najskuteczniejszym tego typu urządzeniem do trwałego usuwania włosów. Firma Coherent istnieje od 1966 r. i jest światowym liderem w produkcji sprzętów laserowych, które mają zastosowanie zarówno w medycynie jak i kosmetyce profesjonalnej. 

 

Gwarantujemy wysokie bezpieczeństwo.Wykwalifikowany personel z 6-cio letnim doświadczeniem.Gwarancja,pełnej satysfakcji z zabiegów oraz znakomity efekt końcowy.
Długoletnie badania kliniczne potwierdzają,że inne metody depilacji,przykladowa urządzeniem IPL nie usuwają a jedynie uszkadzają strukturę mieszka włosowego.Depilacja takim sprzętem nie tylko jest nieskuteczna,ale co więcej powoduje,że depilacja profesjonalnym sprzętem laserowym jest znacznie utrudniona.Efekty zabiegów mogą być gorsze,bądź nawet dużo gorsze niż,gdyby od początku był stosowany profesjonalny sprzęt laserwy LightSheer.

 

Urządzenie LightSheer™ Diode Laser System posiada honorowany na całym świecie certyfikat bezpieczeństwa oraz jakości przyznany przez Agencję ds.Żywności i Leków (Food and Drug Administration). FDA jest amerykańską agencją rządową wchodzącą w skład departamentu zdrowia oraz usług społecznych. Agencja odpowiedzialna jest za kontrolę żywności,suplementów diety,kosmetykow,leków,urządzeń medycznych oraz urządzeń emitujących promieniowanie,materiałów biologicznych i produktów krwiopochodnych w USA.

 

Pozytywna opinia wydana prza Agencję FDA jest uznawana również poza USA za wyznacznik jakości i potwierdzenia ze metoda jest bezpiecznatym samym niestwierdzono negatywnego wpływu na zdrowie człowieka.  Dzięki tym zaletą COHERENT LightSheer St Diode System został uzany za najskuteczniejsze urządzenie do depilacji laserowej na Kongresie Amerykańskiego Towarzystwa Dermatologicznego w San Francisco.

 

Tradycyjne metody usuwania owłosienia: golenie,woskowanie czy wyrywanie pensetą dają efekty tymczasowe. Po dziś dzień jedynym zabiegiem radzącym sobie z problemem owłosienia była elektroliza. Niestety mocno bolesna oraz czasochłonna. Przebarwienia, blizny, wrastające włosy, reakcje alergiczne są częstymi efektami ubocznymi tej własnie metody depilacji.
Mechanizm usuwania owłosienia laserem diodowym LightSheer jest podobny do tych mechanizmów, za pomocą których działają lasery aleksandrytowy czy rubinowy,jednak dłuższa fala lasera diodowego(dokładnie 800nm)jest w stanie przeniknąć zdecydowanie głębiej do naskórka.Badania histologiczne dowiodły, że laser diodowy niszczy termicznie mieszek włosowy proporcjonalnie do jego wielkości oraz ilości barwnika w nim zawartego,powodując jego zwyrodnienie i zanik.

 

 

Depilacja Laserowa - w jaki sposób działa laser ?

Laser działa tylko i wyłącznie powierzchownie,nie wpływając na ludzki organizm.Emituje łagodną wiązkę promieni,która działa na barwnik włosa,dokładnie na melaninę przenikąc przez skórę aż do mieszka włosowego,tym samym niszcząc bezpowrotnie cebulkę.

 

Laser diodowy LightSheer usuwa tylko ciemne włosy.Należy zaznaczyć,że nie wszystkie włosy rosną równocześnie.Część z nich znajduje się w fazie wzrostu.Są to włosy widoczne na skórze.Jest to faza wzrostu anagen.Włosy na tym etapie reagują na światło lasera.Pozostałe włosy znajdują się w fazie ,,uśpienia” czyli katagen oraz telogen.Etap ,,uśpienia” ma różny okres trwania od 3-8tygodni.Po tym czasie następuje aktywny etap wzrostu włosa.Dlatego też zabiegi muszą być powtarzane minimum 3-4 razy od 6-9 tygodnia.Liczba wykonywanych zabiegów depilacji laserowej to sprawa bardzo indywidualna,uzależniona od części ciała,na której wykonujemy zabiegi,typu skóry (karnacji) ilości włosów.

 

Przy pierwszym zabiegu zostaje usunięte 40-60% owłosienia,po zakończonej serii zabiegów ok. 92% (przy ciemnym typie owłosienia).Pozostały procent to włosy jaśniejsze znacznie delikatniejsze,meszkowate.Ze względu na wcześniej przeprowadzane zabiegi depilacji woskiem,depilatorem mechnicznym czy pensetą,może zaistnieć potrzeba przeprowadzenia większej ilości zabiegów dla uzyskania lepszych rezultatów.

 

W celu zapewnienia najwyższego stopnia bezpieczeństwa rączka lasera LightSheer™ została zaopatrzona w niezawodny,opatentowany system chłodzenia – końcowkę ChillTip™,który chłodzi oraz chroni skórę w trakcie zabiegu i sprawia że impulsy laserowe są mniej odczuwalne.Temperatura szafirowej końcówki utrzymywana jest na poziomie około 4?C.Jest to znacznie wydajniejsze chłodzenie w porównaniu z innymi rozwiązaniami stosowanymi w innych urządzeniach do depilacji laserowej.

 

Pierwszy zabieg poprzedzony jest zawsze wywiadem oraz konsultacją.Kolejnym etapem przy pierwszej wizycie jest próba laserowa w celu ustalenia odpowiedniej dawki oraz sprawdzenia reakcji skóry na impuls laserowy.Jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości należy odczekać kilka dni,aby ponownie przystąpić do zabiegu.

 

Każda skóra w sposób bardzo indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg depilacji laserowej.Może pojawić się rumień lub obrzęk okołomieszkowy.Zarówno zaczerwienienie jaki i drobne strupki,czy też niewielkie przebarwienia ustępujące już po kilku dniach.Przy wyjątkowej wrażliwości mogą się utrzymywać do kilku tygodni.

 

Przeciwwskazania do zabiegu

Depilacja laserowa ~ przeciwwskazania do zabiegu: 

 • Świeża opalenizna (należy przerwać kąpiele słoneczne w SOLARIUM - 4 tyg. przed zabiegiem oraz stosowanie samoopalaczy – zaprzestać na okres 2tyg.przed zabiegiem.
 • Ciąża Leki światłouczulające (np .ANTYBOTYKI), retinoidy.
 • Depilacja woskiem ,depilator– zaprzestać używać na 4 tyg. przed zabiegiem
 • Penseta - przestać używać 2 tygodnie przed zabiegiem.
 • Zioła (dziurawiec, nagietek - przestać używać na 2-3 tyg. przed zabiegiem).
 • Choroba nowotworowa
 • Bielactwo, łuszczyca,padaczka
 • Stosowanie kremu z retinolem (należy zaprzestać na co najmniej 4 tyg. przed zabiegiem)
 • Opryszczka - w przypadku depilacji włosków nad górną wargą
 • Bliznowce
 • Włosy bardzo jasne, siwe i rude nie reagują na światło lasera
 • Peeling (przestać stosować na 1 tydzień przed zabiegiem).
 • NIE OPALAMY SKÓRY (w miejscu, gdzie wykonujemy depilacje) PRZED ZABIEGIEM I MIĘDZY ZABIEGAMI !

 

Opis postępowania przed zabiegiem:

Pierwsza wizyta poprzedzona jest wywiadem i konsultacją. Zostaje wykonana próba laserowa w celu sprawdzenia reakcji skóry na impuls laserowy oraz dobrania odpowiedniej dawki.
Jeśli pojawiają się jakiekolwiek wątpliwości zabieg może być wykonany dopiero po kilku dniach.
Przed zabiegiem skóra powinna być ogolona i niczym nie posmarowana.
Bezpośredniu po opalaniu zabieg można wykonać dopiero po ustąpieniu świeżej opalenizny
Nie należy wyrywać włosów minimum 4 tygodnie przed zabiegiem.
Nie stosujemy kremów do depilacji 1 tydzień przed zabiegiem.

 

Nie wolno stosować:

 • Leków światłouczulających - ANTYBIOTYKÓW,zabieg może być wykonany najwczesniej po 2 tygodniach od zakończenia leczenia.
 • Dziurawca, nagietka Leków złuszczających oraz kosmetyków – peelingów, min 1 tydzień przed zabiegiem.
 • Kremów zawierających isotretioninę, retinol, kwasy owocowe, witaminę C itp. minimum 1 tydzień przed zabiegiem.
 • Herbatki odchudzającej (np. figura2).
 • Nie należy opalać się! Bezwzględnie chronić skórę przed słońcem. Między zabiegami również się nie opalać !

 

Postępowanie po zabiegu:

Bezpośrednio po zabiegu nie stosować mydła,spirytusu,dezydorantów,toników na bazie alkoholu,zrezygnować z sauny i basenu 3-4 dni ochoronne.Nie należy podrażniać skóry w okolicy zabiegu.
Nie wolno stosować: leków światłouczulających, dziurawiec, nagietek.  Kosmetyków oraz leków złuszczających (peelingi) – minimum 2 tygodnie po wykonanym zabiegu.

 

Zabieg należy powtarzać, co 6-9 tygodni (w zależności od wybranej części ciała oraz cech indywidualnych).Wydłużanie lub znaczne skracanie czasu między zabiegami może spowodować dużo słabsze efekty.

Sopot

ul. Haffnera 6 (Krzywy Domek)

58 5555 120

48 500 079 383

lasercenter.sopot@gmail.com