Depilacja laserowa LightSheerFocus RF+ odbudowa kolagenuSilkPeel MD PlatinumPielęgnacja twarzy - klappManicure i PedicurePowiększanie ustWypełnianie kwasem hialuronowymMezoterapia igłowaPrzedłużanie i zagęszczanie rzęs

Focus RF+ odbudowa kolagenu

FOCUS RF+ to bezpieczna i efektywne urządzenie wykorzystujące dobroczynne działanie fal radiowych na skórę właściwą oraz tkankę podskórną. Metoda sprawdza się w zabiegach bezinwazyjnego liftingu twarzy oraz modelowania sylwetki. Poprawa w jakości skóry jest natychmiastowa. Od razu zauważamy efekty w postaci ujędrnienia, podniesienia i zagęszczenia skóry.

 

Zabiegi FOCUS RF+ są całkowicie bezpieczne i bezbolesne.

Fala radiowa w skórze powoduje wytwarzanie energii cieplnej dzięki której włókna kolagenowe obkurczają się oraz pogrubiają.  Temperatura podczas zabiegu to 45-60C jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na efekt zabiegu. Dopiero w temperaturze 45 C zaczynają zachodzić procesy obkurczania w skórze właściwej.

 

Głowica do twarzy z funkcją chłodzenia - 3 stopnie chłodzenia. 

System Auto Focus 3D (opatentowany tylko dla tego urządzenia )pozwala na dokładne ustawienie głębokości dochodzenia impulsów RF w konkretną warstwę skóry.

 

Głowica o małym rozmiarze (S):

 • Przeznaczona dla skóry wokół oczu, nosa, wokół ust i na dłoniach,
 • Stosuje się do usuwania i spłycania zmarszczek, zmniejszenia worków pod oczam i zmniejszania i oczyszczania porów.

 

Głowica o średnim rozmiarze (M):

 • Przeznaczona dla skóry twarzy, szyi i rąk.
 • Stosuje się do usuwania i spłycania zmarszczek, przywracania kształtu twarzy, napinania skóry, wzmacnia elastyczności skóry, zmniejsza pory, rozjaśnia ciemną skórę, odmładza skórę i likwiduje przebarwienia.

 

Głowica o dużym rozmiarze (L):

 • Przeznaczona dla skóry ciała, poprawia zarys ciała i usuwa toksyny, wygładza cellulit, zmniejsza tkankę tłuszczową.

 

Jak to działa?

LIFITING 

 • RF – powoduje chwilowe podgrzanie i bardzo delikatne rozciągniecie włokien kolagenowych co powoduje natychmiastową odpowiedź czyli ich skrócenie w czym dość ważną rolę odgrywa chłodzenie głowicy. Zastosowanie odpowiedniego ruchu głowicy powoduje podniesienie spiralki włókien kolagenowych ku górze. Dzięki temu mamy natychmiastowy efekt podniesienia oraz zagęszczenia skóry.

 

MODELOWANIE

 • RF – dostarczając ciepło do wybranej partii skóry, podgrzewa tłuszcz w komórkach tłuszczowych doprowadzając do jego rozkładu oraz możliwości przedostania się przez błonę na zewnątrz. Następnie w procesach metabolicznych jest wydalany z ustroju.
 • RF – dostarczając ciepło do wybranej partii skóry , podgrzewa tłuszcz w komórce tłuszczowej doprowadzając do jego rozkładu i możliwości przedostania się przez błonę na zewnątrz . Następnie w procesach metabolicznych jest wydalany z organizmu. RF opróżnia i zmniejsza komórki tłuszczowe . Działa również cały czas w skórze właściwej gdzie stymuluje odmłodzenie kolagenu. Po zabiegu jest widoczny mniejszy obwód ciała i zmniejszenie nierówności cellulitowych.

 

Zastosowanie:

TWARZ

 • podniesienie owalu twarzy i podbródka
 • ujędrnienie struktury skóry
 • spłycenie głębokich zmarszczek
 • zmniejszenie „worków” pod oczami i „kurzych łapek”
 • odbudowa kolagenu
 • terapia zapobiegająca starzeniu – profilaktyka
 • zmniejszenie przebarwień
 • redukcja zanieczyszczeń, rozszerzonych porów i stanów zapalnych

CIAŁO 

 • redukcja cellulitu
 • zmniejszenie tkanki tłuszczowej
 • ujędrnienie ciała
 • podniesienie pośladków
 • wysmuklenie talii
 • likwidacja „luźnej” skóry na brzuchu i wewnętrznej stronie ud
 • odmłodzenie rąk i stóp

 

Wywiad:

"CUDÓW NIE MA, ALE JEST FOCUS"

Krąży mnóstwo sprzecznych informacji, na temat urządzenia Focus RF, które bezinwazyjnie odmładza skórę twarzy i całego ciała. Postanowiłam zaczerpnąć informacji u Moniki Wicińskiej – Salon Royal Vital - szkoleniowca Focus RF w Polsce.

 

Na wstępie interesuje mnie jedno – czy zabieg jest bolesny?

Nie jest. Klienci podczas pierwszego zabiegu są bardzo czujni, ale ponieważ nic ich nie boli, to przy następnych sesjach, już zrelaksowani, często usypiają.

 

To skąd tyle krążących informacji o bolesności zabiegu?

Focus RF, na którym pracuję, jest urządzeniem dwupolarowym. To najnowocześniejsze na świecie urządzenie z opatentowanym systemem napinania skóry AUTO-FOCUS 3D i potrójnym systemem chłodzenia.. Wszystkie informacje o bolesności dotyczą urządzeń jednopolarowych, czyli starszej generacji. Zabiegi były tak przykre, że bardzo wiele kobiet nie wytrzymywało bólu i rezygnowało z zabiegów.

 

Przy Focusie nie ma bólu, ale co z bezpieczeństwem.

Focus RF jest urządzeniem dwupolarowym. Oznacza to, że fala radiowa wchodząca w głąb skóry dociera tylko do tych partii, na które chcemy działać – albo do skóry właściwej, gdy pragniemy pobudzić fibroblasty do produkcji kolagenu i oczekujemy efektu ujędrnienia, albo do tkanki podskórnej, gdy chcemy dodatkowo wyszczuplić dany obszar ciała. Jest to najbardziej naturalny sposób odmładzania.

 

Nie znam się na tym, więc spytam po prostu, czy ta fala radiowa, która wchodzi w ciało nie buszuje po naszych narządach wewnętrznych siejąc spustoszenia, czy np. fala nie przedostanie się przez kość czaszki np. do mózgu?

Nie ma takiej możliwości. Kość ma inną, większą gęstość niż tkanka podskórna czy właściwa i fala nie ma takiej mocy, aby się przez nią przebić. Załamuje się w konkretnej warstwie skóry, którą wybieramy i nie dochodzi nigdzie dalej.

 

Podczas zabiegu na twarz głowica urządzenia znajduje się bardzo blisko oczu. Czy fala nie zahaczy o nerw wzrokowy, albo o jakieś inne nerwy i nie nastąpi np. paraliż?

Przeciwnie, ma dobroczynny wpływ na nerwy, pobudza je do lepszego funkcjonowania. Trafiały do mnie klientki, które stosowały w celach liftingujących zastrzyki paraliżujące mięśnie. Po pewnym czasie dobroczynne efekty takich preparatów ustępują i skóra zaczyna obwisać. Zastrzyki nieraz uszkadzały jakiś nerw powodując np. niekontrolowane opadanie kącika ust lub powieki. Focus RF powodował, że te nerwy bardzo ładnie się regenerowały. Opadanie ustępowało. Focus RF świetnie działa także na twarze po operacjach plastycznych. Mówiąc w skrócie, po operacji skóra jest jedynie naciągnięta, a więc cieńsza. Focus RF poprawia strukturę takiej skóry, powoduje zwiększenie jej gęstości.

 

A czy można korzystać z Focusa także po wstrzyknięciu w policzki tłuszczu, lub wstrzyknięciu w twarz, czy dekolt wypełniaczy zmarszczek?

Badania kliniczne wykazały, że nie likwiduje efektów tych zabiegów.

 

Mówiła Pani przecież, że fale radiowe potrafią rozprawić się z naszym tłuszczem?

Wiedząc, że klientka wstrzyknęła sobie np. w policzki tłuszcz, nie działamy na tkankę podskórną, lecz jedynie na skórę właściwą, aby ją ujędrnić.

 

A jakie są przeciwwskazania do zabiegów Focusem?

Ciąża, rozrusznik serca i nowotwory.

 

Skoro nie boli i nie ma ubocznych działań to decyduję się na zabieg. Chcę wyglądać młodziej. Proszę mi opowiedzieć, jakich efektów mogę się spodziewać?

Dla kosmetyczki praca Focusem jest czystą przyjemnością, bo po każdym zabiegu widzi natychmiastową różnicę. Obserwuję jak wygładzają się zmarszczki, podnoszą powieki, brwi wędrują do góry, oczy się „otwierają”, znikają tzw. chomiki, zmniejsza się druga broda, dekolt się wygładza, skóra staje się sprężysta, jak u młodej osoby. Przeważnie stosuje się cykl 10 zabiegów. Ale najlepsze jest to, że, przez następne miesiące pobudzone fibroblasty intensywnie produkują nowe włókna kolagenowe. Największy efekt jest w czwartym miesiącu po zabiegach. Wtedy można powtórzyć cykl np. 10 zabiegów i sześćdziesięcioletnia, czy siedemdziesięcioletnia kobieta wygląda na młodszą o 20 lat. Efekt jest oszałamiający. Cudów nie ma, ale jest FOCUS, jak powiedziała po cyklu zabiegów jedna z moich klientek.

 

Czy jest to zabieg przeznaczony głównie dla kobiet dojrzałych?

Absolutnie nie. Młode kobiety mogą korzystać z FOCUSA profilaktycznie. Wtedy nie dopuszczą do powstawania zmarszczek wokół oczu, zapobiegną obwisaniu policzków, słowem skóra pobudzona do intensywnej pracy będzie bardzo długo wyglądać na jędrną i wypoczętą. Powstawanie zmarszczek jest sprawą tak indywidualną, że nawet młode dziewczyny mają problem np. z wiotką skórą, czy pajączkami wokół oczu albo tzw. zmarszczkami smutku. Do 35. roku życia zalecamy wykonanie pięciu zabiegów, potem robimy przerwę na 4 miesiące i potem podtrzymujące sesje warto wykonywać raz na trzy miesiące. Po prostu trzeba kontrolować, co się dzieje na skórze i działać w odpowiednim momencie. Takim wskazaniem do poddania się zabiegowi jest np. nagła utrata wagi lub przesuszenie skóry na słońcu. Focus RF po prostu przypomina rozleniwionej skórze, aby przyspieszyła produkcję kolagenu.

 

A jak wygląda twarz bezpośrednio po zabiegu?

Nie ma opuchlizny, ani zaczerwienień czy innych śladów. Po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć.

 

A jak Focus RF działa na nasze ciało?

Zasada działania jest dokładnie taka sama, tylko stosujemy podczas zabiegu inne głowice. Focus RF ujędrnia ciało, potrafi rozprawić się z celulitem, świetnie radzi sobie z niedoskonałościami w najtrudniejszych partiach – ze zwiotczałą skórą ramion, tzw. motylkami, luźną skórą po wewnętrznej stronie ud i obwisłą skórą nad kolanami. Focus RF bardzo dobrze działa również na dłonie - napina skórę i rozjaśnia plamy pigmentacyjne.

 

A czego nie powinnyśmy robić w okresie, gdy korzystamy z FOCUSA?

Prowadzimy normalny tryb życia i po prostu cieszymy się efektami zabiegów.

 

Rozmawiała: Anna Stefopulos

Źródło: http://www.focusrf.com/pl/informacje-kliniczne

Sopot

ul. Haffnera 6 (Krzywy Domek)

58 5555 120

48 500 079 383

lasercenter.sopot@gmail.com