Depilacja laserowa LightSheerFocus RF+ odbudowa kolagenuSilkPeel MD PlatinumPielęgnacja twarzy - klappManicure i PedicurePowiększanie ustWypełnianie kwasem hialuronowymMezoterapia igłowaPrzedłużanie i zagęszczanie rzęs

Wypełnianie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy jest substancją, która naturalnie występuje w naszym organizmie. Jej zadaniem jest utrzymanie wody w tkankach. Wpływa na spręzystość, elastyczność i gładkość. Dzięki swoim higroskopijnym właściwościom (cząsteczka kwasu wiąże 40 razy więcej wody niż sama waży) pozwala utrzymać właściwy stopień nawilżenia tkanek. Wraz z wiekiem niestety zmniejsza się ilość oraz jakość tej substancji, co prowadzi do zwiotczenia skóry oraz pojawienia się zmarszczek. Zabieg z użyciem kwasu hialuronowego charakteryzuje się natychmiastowym efektem oraz szybkością wykonania, dzięki czemu jest jednym z najpopularsniejszych zabiegów ostatnich czasów.

 

Preparaty z kwasem hialuronowym zapewniają kompleksowe rozwiązania w celu korekcji drobnych, średnich i głębokich zmarszczek, bruzd i fałdów, jak również do poprawy konturów twarzy oraz powiększania i modelowania ust. Uzupełniają zasoby naturalanego kwasu hialuronowego w organizmie przyczyniając się przy tym do poprawy wyglądu skóry, stylulując przy tym produkcję nowego kolagenu w skórze.

 

Wypełniacze z kwasu hialuronowego utrzymują się w skórze od 6 do 18 miesięcy, a po tym czasie kwas ulega biodegradacji czyli naturalnemu wchłonięciu.

 

Jak przebiega i ile trwa zabieg

Zabiegi nie wymagają specjalnego przygotowania ze strony pacjenta. Ponieważ preparaty te wprowadza się do skóry cienką igłą, dla podniesienia komfortu pacjenta skórę przed zabiegiem można znieczulić.

Zabieg trwa ok. 30 minut, a efekt jest natychmiastowy. Bezpośrednio po zabiegu skóra może być nieco zaczerwieniona i obrzęknięta. Objawy te ustępują w przeciągu kilku godzin. W niektórch miejscach może pojawić się zasinienie.

 

Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią;
 • stany zapalne skóry, infekcje (opryszczka);
 • skłonności do blizn przerostowych (keloidów);
 • choroby układu immunologicznego, immunoterapia;
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy

 

USTA

Zabieg powiększania ust czy też modelowania ust jest wykonywany bez względu na wiek pacjenta. U młodych osób korekta dotyczy przeważnie zbyt mało wykształconej wargi górnej lub dolnej. Część kobiet pragnie powiększyć swoje usta z powodu panującej mody na pełne usta.

 

PRZYGOTOWANIE DO ZABIEGU

3 dni przed zabiegiem nie należy zażywać preparatów rozrzedzających krew
Zabieg ten wymaga odpowiedniego przygotowania. Na około 3 dni przed zabiegiem nie należy zażywać aspiryny i stosować leków przeciwzapalnych. W dniu zabiegu powinno się unikać intensywnego nagrzewania ciała (solarium, sauna, promienie słoneczne) oraz wysiłku fizycznego. Bezpośrednio przed zabiegiem należy dokładnie zmyć makijaż z ust.
Wszystkie te zalecenia mają na celu uzyskanie jak najlepszego efektu.

 

Jak przebiega zabieg

Okolice ust są bardzo wrażliwe, dlatego też proponujemy naszym pacjentom znieczulenie przy pomocy kremu znieczulającego Emla (ok. 20 min przed zabiegiem).

W zależności od potrzeb preparatem z kwasem hialuronowym można:

 • zwiększyć objętość wargi czerwonej;
 • modelować kontur ust;
 • wypełnić drobne zmarszczki wokół ust

Po zakończeniu iniekcji miejsce wstrzyknięcia preparatu jest rozmasowane, dzięki czemu preparat kwasu hialuronowego zostaje równomiernie i jednolicie rozprowadzony na całej powierzchni. Bezpośrednio po zabiegu stosujemy preparat z witaminą K lub inny preparat, którego celem jest ograniczenie możliwości pojawienia się drobnych zasinień.

 

Po zabiegu

Przez kilka godzin po zabiegu należy unikać nadmiernej ekspresji w obrębie ust, jak również dotykania i masowania miejsc iniekcji. Przez około 3 dni nie powinno się nadmiernie narażać ust na promienie słoneczne oraz ciepło (solarium, sauna)

 

Przeciwwskazania

 • ciąża i karmienie piersią;
 • opryszczka i inne stany zapalne skóry
 • skłonności do bliznowców
 • choroby układu immunologicznego, immunoterapia;
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy

Sopot

ul. Haffnera 6 (Krzywy Domek)

58 5555 120

48 500 079 383

lasercenter.sopot@gmail.com